Co nowego?

[ZAPOWIEDŹ] Calm Story

pRMJfhM.png


Calm Story - Polski Serwer RPG

Forum - https://calmstory.pl

Discord - https://discord.gg/fnuuPeqrBR

Adres serwera - mtasa://145.239.24.150:22555 / mta.calmstory.pl:22555

PkgGa2K.png


Serwer swój start będzie miał 22.07.2022, będzie to kolejna kultowa odsłona Calm Story autorstwa satan’a i CoRFX'a. Ta edycja różnić się będzie dosyć sporo od poprzednich edycji, biorąc pod uwagę, w jaki sposób usprawnione zostały skrypty, modele i inne rozwiązania ułatwiające rozgrywkę graczom. Gracze będą mieli do dyspozycji ponad 12 prac dorywczych wraz z rozwiniętymi etapami lub ulepszeniami, które będą urozmaicać monotonną rozgrywkę. Nad serwerem sprawować władzę będą osoby, które mają doświadczenie z rozgrywką Role Play Gaming oraz chętnie pomogą świeżym graczom. Przyjdź odwiedzić nas, a sam się przekonasz, że warto zostać z nami na dłużej!

E7sU08p.png


- Przyjazną i miłą atmosferę

- Wiele rozbudowanych prac dorywczych

- Rozbudowane frakcje

- Autorskie skrypty oraz modele na najwyższym poziomie

- Biznesy (stacje NOS, redakcja, studio filmowe oraz praca w serwerowym radio)

- Rozbudowany system tuningowania pojazdów

- Rozbudowany system prac urzędowych

- Rozbudowane urozmaicenia serwerowe

eER0RPc.png


Na serwerze będą funkcjonować 4 frakcje, które swoją obecnością będą dbały o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców w stanie San Andreas.



1. SAPD - San Andreas Police Department

Funkcjonariusze Police Department posiadają pokaźny asortyment m.in. gablotę pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych. Na co dzień będą się zajmować zwalczaniem przestępczości, pościgami, zabezpieczaniem zdarzeń drogowych oraz dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

2. SAMD - San Andreas Medical Department

Jest to serwerowa jednostka Medical Department. Frakcja ta ma dostęp do pojazdów ratowniczych powietrznych, jak i drogowych. Najwyższej klasy sprzęt medyczny oraz szkolenia przyczyniają się do szybkiego reagowania w przypadku zagrożenia życia mieszkańców Stanu San Andreas.

3. SARS - San Andreas Road Services

Jest to serwerowa jednostka Road Services, członkowie mają do dyspozycji pojazdy pomocy drogowej, koparek, ładowarek i pojazdów specjalistycznych. Ich zadaniem jest odholowywanie źle zaparkowanych pojazdów, z kolizji, wypadków drogowych oraz takich, które stanowią zagrożenie w bezpieczeństwie drogowym. Usuwanie zagrożeń wpływających na ruch drogowy m.in. dziury, plamy oleju.

4. SAFD - San Andreas Fire Department

Jest to serwerowa jednostka Fire Department. Strażacy zajmują się zwalczaniem klęsk żywiołowych, niesieniem pomocy mieszkańcom oraz zwalczaniem miejscowych zagrożeń. Do dyspozycji mają pojazdy lądowe i powietrzne, najwyższej klasy sprzęt pozwalający im na, jak najbardziej rozwinięte odzwierciedlenie realnych działań ratowniczych.



xAr5ckv.png


Na serwerze gracze mają do wyboru szereg urozmaiconych prac dorywczych. Część prac dorywczych wymaga od gracza zdobycia odpowiednich wymagań, od których będzie zależało, czy będzie mógł pracować na danej pracy.



1. Praca pojazdem sweeper. Praca polega na czyszczeniu ulic specjalnym pojazdem, o ograniczonej pojemność zbiornika. Tę pracę można podjąć w kilku miastach między innymi w: San Fierro, Las Venturas, Los Santos, Blueberry.

2. Praca kierowcy autobusu. Do podjęcia tej pracy wymagane jest od gracza prawo jazdy kategorii C, którą może nabyć w Ośrodku szkolenia kierowców oraz 450 CalmPoints’ów. Praca ta polega na dojechaniu do określonych przystanków oraz odebraniu z nich pasażerów i odwiezieniu ich według wcześniej ustalonej trasy.

3. Praca kosiarek. Do podjęcia tej pracy wymagane jest od gracza 100 CalmPoints’ów. Znajduje się ona w San Fierro Avispa Country Club, celem w tej pracy jest skoszenie trawy na polu, kosiarką o ograniczonej pojemność zbiornika.

4. Praca kierowcy konwojenta. Do podjęcia tej pracy wymagane jest 650 CalmPoints’ów oraz prawo jazdy kategorii C. Gracz w tej pracy wciela się w konwojenta, który rozwozi gotówkę specjalnym pojazdem opancerzonym, którym zadaniem jest dojechaniem pod wskazany bankomat w celu depozytowania świeżej gotówki. Konwojent, by uzyskać dostęp do bankomatu, musi wpisać specjalnie wygenerowany kod PIN w bankomacie.

5. Praca listonosza. Do podjęcia tej pracy wymagane jest 1950 CalmPoints’ów oraz posiadanie prawa jazdy kat. B. Jest to praca, w której gracz wciela się w listonosza, jego celem jest odebranie i zapieczętowanie listów na poczcie oraz dowiezienie ich pod wskazany adres. Dodatkową opcją tej pracy jest to, że mamy do dyspozycji pojazd z pracy lub własny pojazd przystosowany odpowiednie do tej pracy.

6. Praca kierowcy lawet. Do podjęcia tej pracy jest wymagane prawo jazdy kategorii C oraz 950 CP CalmPoints’ów. Zadaniem w tej pracy jest załadunek pojazdu na lawetę, oraz dowiezienie go pod wskazaną lokalizację, po czym rozładowanie danej przesyłki z lawety. Praca ta mieści się w miejscowości Los Santos Ocean Docks.

7. Praca rybaka. Do podjęcia tej pracy jest wymagane 1650 CalmPoints’ów. Praca polega na wykupieniu odpowiedniej ilości przynęt do wędki, dzięki którym jesteśmy w stanie złowić Karasia, Dorsza, Karpia, Halibuta itp. Rybak wyłowione ryby sprzedaje u Kupca ryb, im więcej będziemy wyławiać ryb tym więcej zarobimy.

8. Transport lotniczy H1. Do podjęcia tej pracy wymagana jest licencja lotnicza H1 oraz 2150 CalmPoints’ów. Po zdobyciu licencji lotniczej (można ją wyrobić obok lotniska SF) jesteście w stanie podjąć pracę, waszym celem będzie transport kontenerów z lotniska pod wskazane miejsce na mapie.

9. Praca magazynier. Do podjęcia tej pracy wymagane jest 300 CalmPoints’ów. Praca została podzielona na 3 etapy, w których wcielamy się w adekwatne do poziomu rolę. Pierwszym etapem w tej pracy jest sortowanie paczek na magazynie. Etap wśród graczy zwany jest E1. Dzięki rozbudowanemu systemowi tej pracy mamy możliwość zakupu za punkty pracy ulepszeń, dzięki którym wykonamy więcej pracy w krótszym czasie.

9.1 Praca magazynier E2. Wcielamy się w rolę kierowcy, która pracuje na wózku widłowym, a naszym zadaniem jest rozwożeniem wcześniej posortowanych paczek z półek na przyczepy ciężarówek, które czekają na załadowanie towaru. Aby podjąć ten etap pracy, należy mieć odpowiednią ilość przeniesionych skrzyń na etapie pierwszym, odpowiednią ilość punktów pracy oraz 2400 CalmPoints’ów. W tym etapie możemy nabyć różne ulepszenia w pracy.

9.2 Praca magazyniera E3. Wcielamy się w rolę kierowcy ciężarówki, w tym etapie musimy rozwieść załadowane wcześniej skrzynie, ciężarówką pod wskazany adres. Podobnie, jak na drugim etapie, wymagana jest odpowiednia ilość skrzyń, ilość punktów pracy oraz 3100 CalmPoints’ów. Również możemy nabyć różne ulepszenia w pracy.

10. Praca w kopalni. Jest to druga z najbardziej rozbudowanych prac na serwerze. Wcielamy się w górnika, którego zadaniem jest dowiezienie ładunków wybuchowych w wyznaczone miejsca, a następnie uruchomienie detanora w bezpiecznym miejscu. Gdy ładunki wybuchowe zostaną zdetonowane, naszym kolejnym celem jest zbiór surowca na pakę pojazdu, który jak w innych przypadkach jest ograniczony ilościowo, po uzupełnieniu go do pełna udajemy się opróżnić go nieopodal kopalni. Wymaganiami do tej pracy jest posiadanie 3600 CalmPoints’ów i prawo jazdy kategorii B.

11. Praca farmera. Wcielamy się w miejscowego rolnika, którego zadaniem jest pielęgnacja roślinności na polach, po odpowiednim czasie w którym czekamy na wzrostu plonu następuje jego ścięcie i odniesienie pod wskazany punkt na mapie. Wymaganiem do tej pracy jest posiadania 2400 CalmPoints’ów.

12. Rozpylanie L1. Do podjęcia tej pracy wymagana jest licencja lotnicza L1 oraz 1200 CalmPoints’ów. Po zdobyciu licencji lotniczej (można ją wyrobić obok lotniska SF) jesteście w stanie podjąć pracę, waszym celem będzie rozpylanie środków chemicznych po wskazanych wcześniej punktach.



9CGMwDr.png


Biznesy serwerowe są to interesy, przedsięwzięcia handlowe lub produkcyjne które mają na celu urozmaicenie monotonnej rozgrywki graczom. Każdy z graczy ma możliwość zatrudnienia się w takim biznesie, który będzie mu odpowiadał, zaczynając od wynajmu Stacji NOS, aż do zatrudnienia się w studiu filmowym Calm Studio. Na serwerze posiadamy 4 biznesy, a są to:

- Stacje NOS - są to miejsca w których możemy uzupełnić butlę podtlenkiem azotu. Jako właściciel takiej stacji musisz zadbać o to, by przynosiła zysk, właśnie po to została dodana możliwość ustawiania swojej ceny za litr. Oprócz możliwości ustawiania ceny podtlenku, musisz też zadbać o odpowiednią ilość podtlenku azotu w swoich zbiornikach.

- Calm Articles - biznes ten jest serwerową redakcją prasową, członkowie tego biznesu zajmują się pisaniem artykułów, plebiscytów, wywiadów. Baza redakcji znajduje się na wzgórzu Missionary Hill w San Fierro.

- Calm FM - Serwerowa stacja radiowa, celem tego biznesu jest organizowanie audycji radiowych oraz eventów.

- Calm Studio - Serwerowa studio filmowe, celem tego biznesu jest nagrywanie najważniejszych wydarzeń serwerowych, spotów reklamowych itp.


q2Cx0iV.png


Gracze rozpoczynający rozgrywkę u nas na serwerze mają do dyspozycji dwa środki transportu: rowery oraz skutery publiczne.

Na początku warto udać się na dzielnicę Doherty w San Fierro do Ośrodka Szkolenia Kierowców oznaczone na mapie znaczkiem: C. Możecie tam zrobić za darmo prawo jazdy kategorii A, B oraz C.

Po zdaniu prawa jazdy, podjedź się przebrać do lokalnego sklepu z ubraniami, oznaczonego koszulką na mapie.

Uszkodziłeś pojazd? Nic się nie stało, lokalni mechanicy mogą naprawić twoje auto w mgnieniu oku. Takie stanowiska ulokowane są w kilku miastach: Los Santos, San Fierro, Las Venturas ,Fort Carson,BlueBerry. System naprawy pojazdu uległ znaczącej zmianie, od teraz aby naprawić swój pojazd możesz zatrudnić się w urzędzie miasta, przy czym oprócz naprawy własnego auta możesz też naprawiać czyjeś auta i zdobywać dodatkowy pieniądz.

Chcesz tuningować swoje auto? Do dyspozycji gracze mają również tuning mechaniczny i wizualny tuż przy stanowiskach naprawczych.

Gracz swój pierwszy nowy pojazd może kupić w salonie, są tam pojazdy najniższej klasy, które są w odpowiedniej cenie. Prócz możliwości kupna pojazdu, posiadamy również możliwość jazdy próbnej i przetestowania auta przed zakupem.

Gdy nie macie wystarczającej ilości pieniędzy na Wasz wymarzony pojazd, możecie udać się na dzielnicę Garcia w San Fierro i wypożyczyć unikalny pojazd w wypożyczalni. Podobnie, jak w salonie jest możliwość jazdy próbnej pojazdem.

Urzędy znajdujące się w San Fierro i Las Venturas oznaczone ikonką ludzika, posiadają, odpowiednie miejsca do załatwienia spraw biznesowych. Będąc w urzędzie możesz zatrudnić się jako mechanik w jednej z pobliskich stacji naprawczych czy też tuningowych.

W chwili wolnej możecie udać się do kasyna, które mieści się w Las Venturas na dzielnicy Royal Casino i spróbować wzbogacić się o kolosalne sumy. Nasze kasyna posiadają bardzo rozbudowane gry, w których możesz spróbować swojego szczęścia.


zfSgBJy.png


Na pewno zostaniesz ciepło powitany… Reszta zależy od Ciebie!

Jeżeli masz ochotę zagrać, to wpadaj do nas!

22 lipca 2022 o godzinie 18:00​
 
Do góry