Roleplay - co to, jak grać? Poradnik.

Zdobądź GTA$ 100 000 000 na Money Drop
Zawładnij światem Los Santos dzięki pakietom Modded Lobby

BesteDit

GTA Forums User
Posty
25
Reaction score
33
Punkty
13
Coraz większą popularność zdobywają serwery alternatywnego multiplayerowego Grand Theft Auto Online - tzw. roleplay.

Na wielu serwerach GTA Roleplay obowiązuje tak zwana whitlista. Należą do niej zweryfikowani gracze, którzy podali w formularzu swoje dane, zainteresowania, doświadczenie na serwerach oraz opis swojej postaci. Formularz wypełnimy np. na stronie internetowej serwera.

Najważniejszą rzeczą jest wczucie się w rolę, którą wcześniej przyjęliśmy, oraz posiadanie mikrofonu. Cały czas podczas gry na serwerze musimy zachowywać się bardzo prawdziwie, oraz używać mikrofonu (klawisz N), gdy przyjdzie nam porozumiewać się z innymi graczami.

Po wejściu na serwer i wypełnieniu formularza rejestracyjnego, obejmującego imię i nazwisko postaci, wzrost postaci, datę urodzenia, i inne, do naszej dyspozycji zostaje oddany kreator postaci. Edytować możemy podobnie jak w GTA Online, twarz, brwi, usta, fryzurę i jej kolor, kolor skóry, i wiele, wiele innych rzeczy, łącznie z naszym ubiorem.
Warto zaznaczyć, że kreator postaci GTA Roleplay nie jest doskonały i występują w nim błędy. Chodzi głównie o nakładanie się tekstur ubrań (np. 2 koszulki na sobie), więc przy edytowaniu postaci warto uważać.


Kreator postaci i ubioru
Skończyłeś tworzyć swoją postać? To wszystko. Lądujesz na lotnisku, lub pod urzędem pracy (zależnie od serwera).
Najpierw warto udać się pod wspomniany urząd pracy, gdzie możemy wybrać jedną z wielu prac, ale o tym później.
W portfelu posiadamy początkowo kilkanaście monet, na start. Możemy zadzwonić po taksówkę (klawisz F1 - wyciągamy telefon), lub samemu tam dojechać. Jadących pojazdów z ulicy, w których są kierowcy, ukraść nie możemy, ponieważ taka możliwość jest zablokowana. Można jednak ominąć to ograniczenie, kopiąc w pojazd, w którym znajduje się męska postać (kierowca wyjdzie z auta) lub kopiąc motocyklistę. W ten sposób mamy, pojazd dla siebie. Możemy też ukraść stojący na ulicy pojazd bez kierowcy. Trudno jednak taki znaleźć. Stoją one głównie na parkingach. Rzadko kiedy na ulicy.
Jeśli i tutaj jesteśmy bezradni możemy, udać się do wybranego miejsca na piechotę. Jednak jeśli będziemy bez przerwy biec, możemy stracić zdrowie. Najlepiej w tym przypadku, po prostu cały czas skakać.


Urząd pracy​

Po dostaniu się do urzędu pracy, wchodzimy w znacznik i wybieramy interesującą nas pracę (dzienna pensja: kilkanaście monet). Głównie są to:
- mechanik - naprawiamy pojazdy innych graczy (jeśli do nas zadzwonią, musimy do nich pojechać), modyfikujemy pojazdy. Do dyspozycji mamy własny samochód
- kierowca śmieciarki - musimy jeździć do wskazanych punktów w mieście. Po dojechaniu do punkty naciskamy klawisz E, potwierdzając przybycie. Kurs trwa kilka minut, obejmuje kilka punktów. Za wykonanie zadania dostajemy niemal 1000 monet. Najbardziej opłacalna praca.
- kierowca ciężarówki - podobnie jak kierowca śmieciarki, jeździ do wybranych punktów, jednak tym razem udajemy się swoim pojazdem poza miasto
- kierowca taksówki - odbieramy innych graczy na wezwanie, i dowozimy w wybrane miejsce za co dostajemy monety
- krawiec
- rybak

Roleplay posiada też inne prace, niedostępne dla zwykłych graczy, nadawane przez admina:
- medyk (dzienna pensja: kilkaset monet) - dostajemy własny pojazd, i jeździmy do graczy, którzy w jakiś sposób potrzebują naszej medycznej pomocy. Otrzymujemy od nich wezwania, które pojawiają się nad mapą. Aby zaakceptować wezwanie, musimy nacisnąć klawisz E.
- policjant (dzienna pensja: kilkaset monet lub więcej) - dostajemy własny pojazd i pilnujemy porządku na serwerze. Wszelkie napady na sklepy, wykroczenia drogowe, przestępstwa nie mogą nam umknąć. Policjant uprawniony jest do umieszczania graczy w więzieniu, unieruchomienia ich, ukarania karą pieniężną.

Ważną rzeczą na serwerze GTA Roleplaypaski jedzenia i picia. Trzeba je cały czas kontrolować. Możemy kupić je w sklepie spożywczym i użyć (klawisz F2). Dzięki temu nie stracimy naszego zdrowia. Oprócz tego w sklepie mamy do kupienia także zestaw naprawczy auta, amunicję oraz zestaw do nurkowania.

Oprócz pasków musimy pamiętać także o baku naszego samochodu i stale uzupełniać jego zawartość. Zrobimy to na punktach doładowania benzyny. Benzyna kosztuje 1 monetę za litr.


Paski zdrowia, jedzenia, picia, benzyny, uszkodzeń auta​

Warto zauważyć, że np. przy stracie zdrowia, jeśli medyk nas nie uleczy, tracimy wszystko, co mamy w kieszeni. To znaczy posiadane pieniądze, jedzenie, broń, narzędzia. Dobrym sposobem na to jest wpłacenie naszych funduszy do banku.


Tutaj widzimy aktualny status postaci roleplay​

Jeśli zdobędziecie dużo pieniędzy możecie skorzystać ze sklepu z bronią, zakupu mieszkania, sklepu z samochodami, jednak jest to duży wydatek. Do dyspozycji graczy został oddany także parking, na którym mogą chować swoje auta, oraz wiele, wiele innych rozrywek więc warto spróbować i zagrać na takim serwerze.
 

Kondziu Dev

GTA Forums User
Posty
7
Reaction score
0
Punkty
3
No serwery RP to odskocznia od normalnego GTA, można się fajnie pobawić i czegoś nowego spróbować :)
 
Do góry