Co nowego?

Red Dead Redemption wprowadzenie

Asaxo™

Administrator
767
1164
93
Los Santos
sslGWjf.png
Red Dead Redemption to przygodowa gra akcji opracowana przez Rockstar San Diego i opublikowana przez Rockstar Games. Osadzona w realiach Dzikiego Zachodu stanowi nie lada gratkę dla miłośników westernów, strzelanek i strategii. Po Red Dead Revolver (2004) jest to druga gra z serii Red Dead wydana na PlayStation 3 i Xbox 360. Jej premiera miała miejsce w maju 2010 roku.
Zarys fabuły
Głównym wątkiem fabularnym w grze jest historia Johna Marstona. Mężczyzna musi odnaleźć się w świecie „nowego” Dzikiego Zachodu, który powoli wchodzi w okres uprzemysłowienia. Twórcy osadzili historię w klasycznej konwencji westernu z klimatem charakterystycznym dla początków XX wieku. Oczywiście, oprócz historii głównej mamy też wątki poboczne. Gracze uczestniczą w eksplorowaniu Dzikiego Zachodu – ścierają się z nieznajomymi, strzelają, odpierają ataki niebezpiecznych zwierząt, biorą udział w publicznych sądach na zbrodniarzach, a także oddają się bardziej przyziemnym rozrywkom, m.in. grze w kości czy pokera.
Kwestie techniczne
Gra prowadzona jest z perspektywy trzeciej osoby w otwartym świecie. Gracz może podróżować pieszo i konno, zwiedzając Stany Zjednoczone i Meksyk. W trybie online istnieje możliwość zaangażowania w rozgrywkę nawet 16 graczy.

Ciekawostki
  • Red Dead Redemption to jedna z najdroższych gier wideo, które kiedykolwiek powstały. Prace nad nią trwały 5 lat.
  • Krytycy chwalili grę za niespotykaną oprawę graficzną, dynamicznie generowaną muzykę oraz niespotykany poziom rozgrywki.
  • Po wydaniu gry studio wydało kilka dodatków do pobrania, z czego jeden – Red Dead Redemption: Undead Nightmare – został wydany jako samodzielna gra.
  • Gra doczekała się drugiej części – Red Dead Redemption 2.
 
Do góry