Leslie Benzies przegrywa w starciu z Rockstar Games

Temat na forum 'Swobodna Dyskusja' rozpoczęty przez mikokkkkkk, Kwiecień 9, 2018.

 1. mikokkkkkk

  mikokkkkkk GTA FORUMS

  Ratings:
  +0
  Przypominając całą sytuację - Benzies odkrył liczne oszustwa ze strony wydawcy - Take-Two Interactive, studia Rockstar North i założycieli - Sama i Dana Houser, którzy próbowali pozbyć się Leslie'a z firmy i tym samym zamrozić wypłaty części opłat licencyjnych, należących do byłego już pracownika studia. A mowa o kwocie, krótko mówiąc ogromnej, ponieważ rzekome oszustwa obejmować miały niezapłacone tantiemy o wartości przekraczającej 150 milionów dolarów.  Tak sprawa wyglądała w 2016 roku. Obecnie dowiadujemy się o tym jak rozwinęła się sytuacja. Według najświeższych doniesień 29 marca (a więc niespełna 2 tygodnie temu) Sąd Najwyższy w Nowym Jorku odrzucił roszczenia licencyjne Lesliego Benziesa.

  Sąd stwierdził, że język użyty w wiadomościach e-mail nie stanowił porozumienia w sprawie równej zapłaty między trzema stronami (Take Two, Rockstar Games i Leslie Benziesem). Sąd oddalił również większość roszczeń złożonych przez Benziesa, w tym roszczenie o bezpodstawne wzbogacenie, z powodu braku dowodów. Jednocześnie sąd nie odrzuci roszczeń wynikających z Umowy o pracę Rockstar North podpisanej przez Benziesa w 2012 r., która stanowi, że Benzies "pozostaje uprawniony do otrzymania pewnych honorariów".

  [​IMG]GTA V było ostatnią grą Rockstara nad którą pracował Leslie Benzies  Wszystko wskazuje, że Leslie Benzies pozostanie bezsilny w starciu z gigantyczna machiną korporacyjną. Niewątpliwie sprawa jest daleka od finału. Będziemy informowali na bieżąco o dalszym rozwoju sytuacji.

  Przy okazji warto przypomnieć, że Leslie nie siedzi bezczynnie i niedawno rozpoczął zbieranie zespołu do prac nad nową, przełomową produkcją. Czy brak solidnego zastrzyku gotówki w ramach wygranego procesu wpłynie negatywnie na jego nową grę?
   

Poleć forum