Co nowego?

GTA Online Napady - Poradnik

Asaxo™

Administrator
767
1164
93
Los Santos
Rockstar swoją przestępczą i dotychczas najlepszą aktualizacją raczy nas już od marca 2015 r., kiedy to DLC GTA Online Heists zostało wydane najpierw na oldgeny i nextgeny, a następnie na PC.
Mamy nadzieję, że poradnik do GTA V Online dotyczący napadów pomoże wam pomyślnie je ukończyć.

Jak weźmiemy udział w heists / napadach?
Jeśli jesteśmy zainteresowani pomocą w napadach, wystarczy dołączyć do zaproszeń innych graczy lub zagrać napady wraz ze znajomą nam ekipą.
Jeśli natomiast chcemy zorganizować napady, musimy posiadać mieszkanie (o wartości około GTA$ 200 000, poziom High-End, kupimy je w przeglądarce internetowej) oraz zdobyty 12 level postaci. Następnie czekamy na dwa telefony od Lestera, w których zaprosi on nas do swojego domu, a później poinformuje o możliwości rozpoczęcia napadów. Aby to zrobić udajemy się do swojej nieruchomości oznaczonej na mapie "zielonym domkiem". Warto zauważyć, że podczas przygotowań organizator (tzw. host) nie dostaje wynagrodzenia, lecz planując finalny napad, może on ustalić poszczególnym graczom procent od łupu.

Przygotowanie do GTA Online Heists / napadów
Warto przed misjami napadów zakupić rzeczy, które przydadzą nam się podczas ich
1) pojazdy bojowe, opancerzone - dostępne do kupienia w przeglądarce internetowej w świecie gry
2) strój Kolosa - kupimy także w Internecie
3) kamizelki kuloodporne - w sklepie z bronią
4) hełm kuloodporny - w sklepie z ubraniami
5) odblokowania do pojazdów i broni (celownik termowizyjny, wybuchowa amunicja) - dostępne w bunkrze po ukończeniu poszczególnych badań
6) przekąski - w sklepie spożywczym

Przydatne rzeczy
- gdy poziom zdrowia postaci jest wyjątkowo niski, warto zjeść przekąski, które go poprawią (wchodzimy do "Menu interakcji" - klawisz M, następnie "Ekwipunek")
- to samo z kamizelkami, dzięki którym mamy 2x więcej punktów zdrowia

Bonusy
GTA$ 100000
- ukończ każdy z napadów
GTA$ 100000 - ukończ wszystkie napady i przygotowania w trybie widoku trzeciej osoby
GTA$ 1000000 - ukończ wszystkie przygotowania oraz napady w odpowiedniej kolejności
GTA$ 100 0000 - ukończ wszystkie napady (kolejność obojętna) z tą samą drużyną
GTA$ 10000000 - ukończ wszystkie napady w odpowiedniej kolejności, z tą samą ekipą i na poziomie trudnym. Dodatkowo żaden z Was nie może zginąć.

Elitarne wyzwania
Akcja we Fleeca (GTA $50000) - ukończ napad w mniej niż 5m 20s, nikt nie może zginać, uszkodzenia samochodu poniżej 6%
Ucieczka z więzienia (GTA $100000) - obrażenia Rashkovskiego poniżej 1%, uwolnienie więźnia i załadowanie na pokład samolotu poniżej 4m 40s, nikt nie może zginąć
Skok na Humane Labs (GTA$ 100000) - ukończ napad w mniej niż 11 minut, nikt nie może zginąć, nie możesz uszkodzić pojazdu powyżej 2%
Seria A - Fundusze (GTA$ 100000) - ukończ napad w mniej niż 6m 30s, nikt nie może zginąć, zabij co najmniej 75 wrogów
Akcja w Pacific Standard (GTA$ 100000) - ukończ napad w mniej niż 10m 15s, nikt nie może zginąć, brak jednostek NOOSE

Akcja we Flecca

yFoYsAd.jpg
Sprawdzenie
Początkowo musimy tylko pojechać do banku położonego niedaleko za miastem i sprawdzić jego zabezpieczenia. Następnie wracamy do fabryki Lestera.

Kuruma
W tym przygotowaniu kradniemy opancerzoną Kurumę. Wystarczy zabić przeciwników i spokojnie uciec do danego miejsca.

Napad na bank Fleeca
Napad wykonujemy w 2 osoby - podzielone na kierowcę i wiertnika.
Jedziemy do fabryki Lestera po opancerzoną Kurumę i udajemy się nią do sprawdzonego już banku.
W trakcie jazdy, wiertnikowi powierzone zostaje zadanie złamania zabezpieczeń za pomocą aplikacji.
Następnie, po dojechaniu do banku, otwieramy sejf, wchodzimy do wnętrza banku. Kierowca niszczy kamery i pilnuje zakładników. Dzięki temu pozbędziemy się policyjnej interwencji. Wiertnik natomiast, kradnie w tym czasie łup.
Pozostaje wyjść z banku i uciec Kurumą w stronę bazy wojskowej, gdzie na moście samochód zostanie pochwycony przez śmigłowiec.

Ucieczka z więzienia

1xYgdLS.jpg
Samolot
Musimy zdobyć samolot znajdujący się na lotnisku McKenziego, gdzie czekają na nas uzbrojeni po zęby wrogowie. Kiedy już go ukradniemy, jeden z graczy musi dostarczyć go do hangaru na lotnisku w Los Santos, a reszta zgubić pościg.

Autobus
Podobnie jak wcześniej jedziemy na miejsce, rozprawiamy się z radiowozami i helikopterem, kradniemy więzienny autobus i uciekamy.

Policja
Drużyna zostaje podzielona na grupę policjantów i złodziei. Policjanci mają za zadanie zdobyć radiowóz i ukraść dokumenty z posterunku policji. Następnie, zniszczyć radiowóz i wracać do kryjówki. Złodzieje natomiast jadą na statek w porcie, i muszą dostać się do jednego z kontenerów, w którym ukryte jest auto. Statek obstawiony jest przez Merryweather. Po zdobyciu auta uciekamy nim przed pościgiem najemników i dostarczamy je na miejsce.

Odstrzał
Podział na dwie grupy.
Ekipa w ratuszu - ponownie strzelanina, kradzież i ucieczka
Ekipa w posiadłości - bardzo proste zadanie. Do wyeliminowania kilku napastników, następnie spokojna ucieczka
Finał "Ucieczki z więzienia"
Ekipa zostaje podzielona pomi
Ekipa zostaje podzielona pomiędzy strażnika więziennego, więźnia, pilota i sapera.
Strażnik i więzień - musicie udać się po autobus, do którego wsiadanie i razem jedziecie do więzienia. Po dojechaniu do celu, rozprawiacie się z ochroną więzienia i uprowadzacie danego więźnia. Następnie uciekacie na lotnisko, gdzie powinien czekać na was pilot - przy okazji gubicie pościg. Wsiadacie, odlatujecie i to tyle!

Pilot - wystarczy udać się na lotnisko po samolot, a następnie polecieć po kompanów, gdzie czekają na nas także wrogie myśliwce

Saper - musi zniszczyć więzienny autobus, ukraść śmigłowiec i za jego pomocą zestrzeliwać samoloty, które nam przeszkadzają

Skok na laboratorium

YJZJO5f.jpg
Kody
Standardowo. Jedziecie na miejsce. Następuje strzelanina. Musicie przejść to pomyślnie i zabrać ważne dla dalszych poczynań kody. Teraz wystarczy uciec do kryjówki.

Insurgenty
Misja ma miejsce w kamieniołomach. Wasze zadanie to kradzież dwóch opancerzonych terenówek, których pilnuje kilkunastu strażników. Wracacie do bazy. Po drodze czeka was wizyta nieprzyjaciół w helikopterach, więc warto użyć działka w Insurgencie.

Ładunek EMP
Na początku jedziecie do łodzi znajdującej się na plaży w okolicach portu. Płyniecie na lotniskowiec, a tam już prosta droga do włamania się, ściągnięcia wrogów i kradzieży następnego pojazdu - samolotu myśliwskiego. Gdy już to zrobicie trzeba zniszczyć wrogów w powietrzu. Następnie dostarczacie samoloty do bazy.

Valkyrie
Proste zadanie polegające na kradzieży helikoptera. Na miejscu czekają przeciwnicy i wrogi Buzzard, który warto szybko zestrzelić. Następnie przejmujcie śmigłowiec i wracacie do kryjówki w towarzystwie ostrzału przeciwników.

Dostawa EMP
Jedziecie po Insurgenta, który na was czeka. Udajecie się nim do laboratorium.
Zadanie polega na wyeliminowaniu strażników i naukowca, możliwie jak najciszej. Nie możecie się rzucać w oczy.
Jeden z was hakuje bramę garażu, do którego po jej otworzeniu wjeżdżacie Insurgentem. Koniec przygotowania.

Skok na Humane Labs
Ekipą podzielona zostaje na grupę naziemną, i powietrzną.
Wsiadacie do skradzionego wcześniej helikoptera. Udajecie się nad laboratorium.

Ekipa naziemna - wyskakujecie z helikoptera. Włamujecie się do środka laboratorium. Tam przejmujcie dokumenty, które trzeba ukraść. Dalej uciekacie przez tunel wodny, i kiedy jesteście już na zewnątrz, wsiadacie do helikoptera, który na was czeka.

Ekipa powietrzna - musicie ochronić swoich znajomych na ziemi, zestrzeliwując krążące wokół terenu laboratorium, helikoptery. Kiedy skończą oni swoją robotę, zabieracie ich i lecicie do punktu na mapie.

Serie A

VjGn3ze.jpg
Koka
Ekipa powietrzna - wsiadacie do helikoptera i lecicie na miejsce, na jacht

Ekipa naziemna - wy natomiast na statek musicie dostać się motorówką. Wasi koledzy z powietrza będą wam wdzięczni, jeśli pozbędziecie się wrogów na statku.

Następnie, już w komplecie, musicie ukraść znajdujące się na statku narkotyki. Czeka was pojedynek zarówno z wrogami na statku, jak i z policyjnymi helikopterami. Po zebraniu towaru, uciekacie helikopterem, lub skuterami wodnymi, na miejsce zaznaczone na mapie.

Śmieciarka
Jesteście podzieleni na dwie ekipy, kierowców i śmieciarzy. Jedziecie śmieciarką z punktu do punktu, przy okazji eliminując podążających waszym śladem przeciwników. Kiedy zbierzecie cały towar, wracacie na miejsce. Za wami, jak zwykle jadą wrogowie, którzy nie patrzą, jaki macie level.

Motocykliści
Ponownie waszym zadaniem jest ciche, dyskretne wyeliminowanie przeciwników. Jest to gang Lostów. Po wykonaniu tego zadania, kradniecie dwie, ukryte ciężarówki, i transportujecie ładunek do waszego magazynu. Po drodze czekają na was gangsterzy. Musicie uważać na to, co wieziecie.

Zioło
Jak zwykle musicie wyeliminować wrogów, tym razem w tartaku, i ukraść poszczególne samochody. Następnie uciekacie nimi z tartaku i jedziecie na autostradę, którą udajecie się do miasta. Koniec przygotowania.

Kradzież mety
Tym razem okradamy farmerów z ich własności. Eliminujecie wrogów, wsiadacie do ciężarówek i podczepiacie naczepę. Jedziecie nimi do miejsca zaznaczonego na mapie. Za wami pojadą także i przeciwnicy. Warto czasem zwracać uwagę na to, czy ładunek jest cały.

Dostarczenie towaru

Okazuje się, że przeciwnicy, których okradliście, odnaleźli swój towar. Musicie obronić magazyn przed nadciągającymi wrogami, a następnie uciekacie wspólnie na miejsce, podążając za nawigacją.

Finałowy napad: GTA Online Heists - Pacyfic Standard

X31B6vs.jpg

Furgonetki
Dzielicie się na kierowców i nawigatorów.
Za pomocą aplikacji, musicie wyszukać furgonetki i zrobić im zdjęcia, a dokładnie ich tablicom rejestracyjnym. Wysyłacie zrobione fotografie do Lestera. Wtedy dowiecie się, którą furgonetkę musicie przejąć i dostarczyć do fabryki.

Sygnał
Jedziecie zgodnie z nawigacją, na plażę, gdzie czekają na was skutery wodne. Dalej, płynięcia nimi na wyspę, z której musicie odbić ważną dla całego przedsięwzięcia osobę. Najpierw oczyszczacie wyspę z policjantów i krążącego nad wami śmigłowca. W budynku czeka na was
Najpierw oczyszczacie wyspę z policjantów i krążącego nad wami śmigłowca. W budynku czeka na was, wspomnianą wcześniej osoba. Uprowadzacie go i łódką płyniecie na brzeg. Tam kradniecie lub przywołujecie samochód, którym jedziecie na miejsce. Przeszkodzić wam, będzie chciała policja. Przed dojazdem do celu, zgubcie pościg.

Hakowanie
Ponownie podział na dwie ekipy.
Jedną osoba z fabryki Lestera odbiera białą furgonetkę i jedzie nią do umówionego miejsca, gdzie czeka na niego reszta ekipy. Muszą oni przedtem jednak, oczyścić je z przeciwników, aby nikt nie przeszkodził wam w przygotowaniu. Wspomniana reszta ekipy wsiada do czarnej furgonetki, i wyjeżdża z miejsca postoju. Przyjmuje ona tym samym, ogień przeciwników, więc warto być ostrożnym. Kiedy dojedziecie na miejsce, musicie zniszczyć swój pojazd. Kierowca białej furgonetki natomiast, spokojnie wraca do fabryki, niepokojony przez wrogów.

Konwój
Waszym zadaniem jest kradzież ciężarówki, jadącej w konwoju. Na miejscu czeka na was wojskowy helikopter i grupa przeciwników.
Po ukończeniu zadania, jedna osoba wsiada za kierownicę ciężarówki, a reszta pomaga jej w pojazdach opancerzonych, wyposażonych w broń maszynową.
Wystarczy dojechać bezpiecznie na miejsce.

Motocykle
Musicie przejąć motocykle, których pilnują wasi przeciwnicy. Kiedy uda wam się to zrobić, uciekacie i wieziecie motocykle na miejsce. Przeszkodą będzie jednak dużą intensywność ostrzału i blokady, które napotkacie na drodze ucieczki.

Napad na bank
Do objęcia są 3 role w napadzie. 2 strzelców, saper oraz haker.
Jedziecie pod bank, wchodzicie do środka i eliminujecie strażników.
Strzelcy - muszą pilnować zakładników, a także poziomu ich strachu. Inaczej napad skończy się niepowodzeniem.
Saper - musisz przepalić kraty, aby dostać się do skarbca. Po pokonaniu drugich drzwi i zejściu na dół spotkacie dwóch strażników, z którymi nie będziecie mieć większych problemów.
Haker - ma za zadanie obejść zabezpieczenia
Musicie dostać się do skarbca, zebrać gotówkę oraz sukcesywnie eliminować strażników. Następnie wychodzicie na zewnątrz. Niszczycie stojące przed bankiem pojazdy policyjne i uciekacie do motocykli, które na was czekają. Jedziecie na zaznaczone na mapie miejsce. Napad zakończony sukcesem!

Teraz możecie zakupić pojazdy z aktualizacji GTA Online Heists które mieliście za zadanie podczas misji, ukraść! Możecie jednak przeznaczyć pieniądze na własną nieruchomość lub pojazdy z innych aktualizacji, jeśli takowe pojazdy bojowe was nie interesują!
 

Wiktor1

8
1
3
Napady dodają smaczek gangsterski do gta online jest to dobry sposób nq zarobek lecz trudny sam ukończyłem już wszystkie napady i jestem zadowolony z tej ,,fabuły" jeżeli można to tak nazwać.
Twórcy zrobili też dobry patent z geniuszem zbrodni ale podrzeba do niego stałej ekipy i skilla
 

xDamDus

1
0
1
Według mnie napady w GTA V to bardzo dobry sposób na zarobek, można się pobawic ze znajomymi itd, mogłoby być więcej tych napadów i bardziej ciekawszych bo bardzo szybko się je kończy i niektóre są strasznie nudne, gdyby rockstar mogło zrobić więcej napadów niz bawić się w robienie samochodziow i klubów to pewnie dużo osób by się ucieszyło.
 

jnk350z

1
0
1
Napady są fajne lecz pod względem fabularnym i po przejściu jeden raz nudza się, za pierwszym razem można zarobić bo dostajemy bonus za wykonanie wszystkiego p kolei lecz potem przy obecnych realiach gry staje się to nie opłacalne
 
Napady to dobra rzecz, lecz moim zdaniem lepsze są Skoki na Koniec Świata. Da się je zglitchować, dzięki czemu można robić od razu napad bez przygotowania. Ze Skoków również dostaje się więcej pieniędzy, niż z początkowych napadów.
 
Do góry