Co nowego?

GTA 5

Asaxo™

Administrator
764
1164
93
Los Santos
530XpSr.png
GTA 5 to przygodowa gra wideo opracowana przez Rockstar North i opublikowana przez Rockstar Games. We wrześniu 2013 r. została wydana na PlayStation 3 i Xbox 360, w listopadzie 2014 r. na PlayStation 4 i Xbox One, a w kwietniu 2015 r. na system Microsoft Windows. Akcja gry toczy się w fikcyjnym mieście Los Santos i przedmieściach nazwanych Blaine County w stanie San Andreas zaprojektowanych z wykorzystaniem topografii Los Angeles. Motywem przewodnim gry jest przestępczość. Trzej bohaterowie, nad którymi gracz sprawuje kontrolę, są freelancerami (wolnymi strzelcami) zajmującymi się różnymi rodzajami przestępstw. Protagoniści są związani interesami i współpracują ze sobą na różnych płaszczyznach. Gra rozgrywana jest z perspektywy trzeciej lub pierwszej osoby, a postacie poruszają się pieszo lub pojazdem. Historia koncentruje się na sekwencjach napadowych, a wiele misji obejmuje strzelanie i ucieczki.

Prace nad grą rozpoczęły się wkrótce po wydaniu Grand Theft Auto IV i były prowadzone przez wiele studiów Rockstar na całym świecie. Zespół programistów czerpał inspiracje z wielu swoich poprzednich projektów, takich jak Red Dead Redemption i Max Payne 3. Twórcy gry przeprowadzili badania terenowe na obszarze Kalifornii, aby skompletować materiał dla zespołu projektowego. Ścieżka dźwiękowa gry zawiera oryginalną partyturę skomponowaną przez zespół producentów współpracujących ze sobą od wielu lat.

GTA 5
cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród graczy na całym świecie. Wysokie standardy graficzne, możliwość swobodnej i płynnej rozgrywki poza fabułą oraz wysoką grywalność, sprawiły, że gra odnotowała historyczną sprzedaż na konsole siódmej generacji.
Całkowite koszty produkcji i marketingu wyniosły 265 milionów dolarów, co sprawia, że produkcja zyskała status najdroższej gry wideo w historii. Gra została ogłoszona grą przez portale Edge, GameSpot i Metacritic, a także zdobyła nagrodę Golden Joystick w kategorii „Gra roku” w 2013 roku.
nJfUQ7W.png
 
Do góry