Co nowego?

FiveM wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Asaxo™

Administrator
764
1164
93
Los Santos
Niezadowolenie graczy GTA Online, oraz mimo wszystko, duże ograniczenia w trybach gry, spowodowały próby powstania alternatywnych multiplayer. Wymienić możemy m.in. GTA Network, oraz FiveM. Obecnie, właśnie FiveM jest najpopularniejszy.​

Za grę na serwerach FiveM, nie dostaniemy bana na GTA Online.

Do gry na serwerach FiveM musimy posiadać oryginalną grę GTA V. Dzięki temu, projekt FiveM nadal się rozwija, ponieważ nie wadzi on polityce Rockstar Games.

Ściągamy launcher FiveM ze strony fivem.net. Po pobraniu, logujemy się w menu logowania, tym samym loginem i hasłem, jak do konta SocialClub.

FiveM posiada dużą liczbę serwerów - począwszy od znanego role-play, aż do serwerów wyścigowych, driftowych. Na większości z nich będziemy musieli prosić o dodanie do listy whitelist. Wiąże się to z wypełnieniem długiego formularza na stronie serwera, w którym odpowiadamy na pytania dot. naszego wieku, zainteresowań, gry w GTA V. Ma to na celu wyeliminowanie osób, które psują rozgrywkę.

Serwery mieszczą podobnie jak w GTA Online, do niemal 32 osób. Na niektórych z nich, możemy spotkać oryginalne marki, modele pojazdów. Ciekawy jest też tryb role-play. Wchodząc na serwer po raz pierwszy, nie mamy nic. Musimy poruszać się piechotą. Udajemy się do urzędu pracy, gdzie staramy się o jakieś zajęcie (np. dostawca, ogrodnik, taksówkarz, policjant itp.). Z czasem zarabiamy coraz więcej, i możemy sobie kupić np. samochód. Najpierw jednak musimy zdać prawo jazdy. Tryb role-play, ma odzwierciedlać prawdziwe życie i służyć odgrywaniu ról, jak sama nazwa mówi.

Ważnym elementem gry na serwerach RP jest także, pokazywanie animacji, ruchów, które są dostępne w menu animacji. Urozmaica to rozgrywkę i sprawia, że gra staje się bardziej realna.

Oskryptowanie serwerów jest niestety bardzo skomplikowane. Za poszczególne akcje, odpowiadają komendy, które piszemy w okienku czatu. Należy je zapamiętać, jeśli chcemy by gra była prostsza.

Podsumowując, FiveM jest nowym tworem i z biegiem czasu rozwija się. Na pewno wygląda dużo lepiej, niż jeszcze jakiś czas temu. Powstaje coraz więcej serwerów, więc mamy w czym wybierać. Jednak nie dla każdego, taka zabawa, będzie satysfakcjonująca. We znaki daje się także whitelist oraz brak profesjonalizmu przy tworzeniu serwerów.
 

Wujeek

15
8
3
Szukam czegoś ogarniętego. Jak znajde to napisze. Poki co kiepskie te serwery, wbijam jedynie na polskie. Sterowanie na padzie dno, komendy się odpalają i jakieś elementy serwerowe. W zasadzie brak sterowania na padzie. :D Po za tym mało zawartości na wiekszości serwerów. Trzeba się na WhiteList zapisać może tam mają bogatszą zawartość. Wchodze na serwery a tam, pusto brak komend brak jakichś wskazówek. Brak transportu, teleportacji. Malo atrakcji, prac spolecznych, frakcji. Szkoda, że na FiveM jedynie 32 osoby mogą siedzieć. na MTA było lepiej po 150 a nawet wiecej slotów. Żeby gra miała sens na takich serwerach musi sprzyjać graczowi w rozwoju swojej przestępczej kariery jeśli chodzi o RolePlay, coś na zasadzie normalnego Online tylko wzbogacone o elementy prawdziwego życia. Nowe ciekawe lokacje, mieszkania ( domy ), apartamenty, pojazdy oryginalne, wydarzenia na sesji, system bankowy ( mozliwos przekazania komus pieniedzy ), Jednym z najważniejszych czynników na MTA RP było zawsze nabijanie respektu. Ciągnię się za tym z kazdym poziomem coś nowego. Duzo by o tym pisać. Po prostu puste serwery stoją takie mam wrażenie. Kilka aut oryginalnych, paliwo, które ubywa nie czynią z serwera ciekawym.
 

Kilun

1
0
1
No dobra. Fivem to dobry (mod jak to ujme) do Gta v podobny jak MTA do San Andreas. Pozwala nam grac na serwerach z modyfikacjami pojazdów,pojazdów GUI itd. Na Fivem trafią sie fajne serwery RP,Drift. Na serwerach Fivem jest dobra zabawa,poscig policji (bez strzałów),driftowanie i nabijanie pieniedzy na lepsze ulepszenia aut.
 
Serwery FiveM są dobrą alternatywą dla klasycznej rozgrywki. Możliwość grania na tych serwerach urozmaica rozgrywke i poprawia fun jaki daje nam gra. Szczególnie cieszą mnie serwery z modyfikacjami pojazdów i RP które w łatwy sposób można dostać. Zadawala również fakt że projekt FiveM cały czas sie rozwija więc w przyszłości możemy liczyć na jeszcze więcej zabawy.
 

Skiriko

2
0
1
Fivem całkiem spoko mod z dużą ilością serwerów do wyboru, można znaleźć serwery od driftowanie po prawdziwe życie (RP) na każdym serwerze można się świetnie bawić jeśli każdy potrafi wczuć się w role (mowa o RP), a nie tak ja na niektórych serwerach niektórzy policjanci (podałem przykładowo każdy może się tak zachować tylko, że policja ma większą władze od zwykłego gracza) grają tak by zniszczyć rozgrywkę innym nie wczuwając się w role postaci. Najlepsze serwery są wtedy gdy jest ogarnięta administracja i nie przeszkadza w zabawie innym. Fivem jest fajnym pomysłem bo umożliwia graczom dołączenie do różnych trybów gry i tam mogą po driftować pojazdem lub gonić przestępców (RP) gracze mogą doświadczyć coś czego nie mogą w prawdziwej grze Gta V, bo gracz wykonuje misje, import/export, ale czasami niema zabawy bo ktoś cię zabije bezpodstawnie, a na serwerze by zabić (do czego nie dochodzi zbyt często) bo gracz musi mieć motyw i odegrać scenę morderstwa (RP) możemy wcielić się w kogo chcemy np. mafioza, policjanta lub dilera itp. i bawimy się na całego odgrywając role postaci.
 
Modyfikacja FiveM jest idealną rozrywką dla osób które lubią odgrywać jakoś rolę w społeczeństwie "GTA" ale dla osób które po prostu lubią grać tak jak to była żeczywistość. Choć jakąś część osób które tam grają idą raczej na 'ciemną stronę mocy', to jest też część osób które chcą być normalnymi 'szarymi' osobami które przyjechały do LS w poszukiwaniu pracy.
 

Bolo

1
0
1
FiveM są dobrą alternatywą dla klasycznej rozgrywki. Możliwość grania na tych serwerach urozmaica rozgrywke . Polecam ten (mod)
 

Zigolson

5
2
3
Wiesz co, FiveM jest fajne do czasu. Mój kolega po paru godzinach grania znudził się a może bardziej zdenerwował bo ta improwizacja jest nie taka jak ma być więc moim zdaniem FiveM jest dla osób o "żelaznych" nerwach
 

fattybrain

10
1
3
FiveM odwaliło naprawde kawał świetnej roboty i trzeba im to przyznać nie każdemu musi się podobać taki rodzaj gry ale powinni chociaż uszanować ich ciężką pracę
 

Skiper

1
0
1
Wiesz co, FiveM jest fajne do czasu. Mój kolega po paru godzinach grania znudził się a może bardziej zdenerwował bo ta improwizacja jest nie taka jak ma być więc moim zdaniem FiveM jest dla osób o "żelaznych" nerwach
FiveM jest to prawdziwe życie każda sytuacja może się wydażyć improwizacja jest bardzo prosta twój kolega niestety musiał tego poprawnie robić lub serwer na którym grał był zły pod względem community jest wiele serwerów mam przegrane 1500h w tą gre na samym początku jest trudno niestety .
Pozdrawiam
 
Do góry