Ciekawa mini-misja w GTA V z Bestią? - Poradnik

Temat na forum 'Misje i poradniki' rozpoczęty przez GrzesiokkkPL, Marzec 14, 2018.

 1. GrzesiokkkPL

  GrzesiokkkPL GTA FORUMS

  Sosnowiec
  Ratings:
  +21
  GTA V miało swoją premierę dawno temu, lecz jedna z zagadek wciąż pozostawała bez rozwiązania. Jednak Rockstar komunikował się z graczami przez kod gry. W San Andreas poukrywane zostały rośliny Peyote, które pozwalają wcielić się w różne zwierzęta. Okazało się, że jest to dopiero początek sposobu na odblokowanie nowej postaci, przez rozwiązanie zagadki Wielkiej Stopy.

  [​IMG]

  Do znalezienia lokalizacji każdej rośliny, gracze musieli uciec się do grzebania w kodzie gry. Poza dokładnymi namiarami, Rockstar zostawił tam wskazówkę: "Popełnił błąd, zaczynając swoje polowanie we wtorek.". Jak się okazało, roślinę Peyote należy zjeść właśnie we wtorek rano (według czasu w grze). Nie dość, że roślina będzie wtedy złota, to przemieni nas w Wielką Stopę.

  [​IMG]

  Wydawać by się mogło, że to wszystko, jednak pojawiła się teoria, jakoby miało być 7 roślin, każda na inny dzień tygodnia i każda musiała być zjedzona między 5:30, a 8:00 rano. Dodatkowo, pogoda musi być mglista lub śnieżna. Takie warunki próbowano to osiągnąć za pomocą kodów, lecz nawet po zjedzeniu 7 złotych roślin nic się nie działo. Kolejną poszlakę przyniosła kolejna aktualizacja gry, w której dodano do kodu nową wskazówkę i zdanie: "Popełnił błąd, zaczynając swoje polowanie we wtorek.", zostało zastąpione przez: "Jego kamieniołom wydawał się znajomy". Zdanie nawiązuje do filmu Nastoletni Wilkołak z Michaelem J. Foxem.

  [​IMG]

  Odkryto, że po zjedzeniu 7 roślin w odpowiedniej kolejności i godzinie, wchodzimy w halucynację, podczas której jako Wielka Stopa, musimy upolować "tajemniczą bestię". Po jej zabiciu, odblokujemy nową postać do trybu reżyserskiego - Nastoletniego Wilkołaka. Zagadkę rozwiązała grupa zapalonych graczy z forum na Reddicie, jeden z jego użytkowników zamieścił wideo z polowania na YouTube:


  Ciekawe, czy Rockstar poukrywał w grze jeszcze jakieś ciekawostki i postacie do odblokowania? Jedno jest pewne, skoro fani GTA V rozprawili się z taką tajemnicą, to żadna inna nie powinna być im straszna.

  Gracie jeszcze w GTA V? Co było najdziwniejszym znaleziskiem, na jakie się natknęliście?
   

Poleć forum