Co nowego?

#1 Los Angeles Stories Role Play rozpoczyna nowy rozdział...

5_banner_%281%29.png

Los Angeles Stories
Forum: http://la-rp.pl/
Discord: https://discord.gg/wtJDjRs


Witajcie drodzy gracze!


Cześć i czołem! Pewnie, kiedy wchodziliście na forum i spojrzeliście na listę użytkowników sprawdzając, kto tworzy ten serwer, trochę się zmieszaliście widząc nowe nicki. No cóż... na każdego przychodzi pora i tym razem my postanowiliśmy stworzyć serwer na platformie MTA. Dlaczego? Otóż nasz serwer oparty jest na znanym w Internecie gamemodzie zwanym XyzzyRP. Niech to nie będzie zniechęcenie do zostania tutaj. Otóż my oferujemy udoskonalony Xyzzy, co zobaczycie w następnych aktualnościach. Żeby troszeczkę was zaciekawić zdradzę tylko, że w końcu pojawią się komendy na oferowanie, zniknęły już dziwne kluczyki do samochodów, a pojazdy będą przypisane do postaci... To nie tyle. Wszystko jest już dopinane na ostatni guzik.

Cała nasza ekipa parnie pracuje byście się nie rozczarowali i z całego serca zaręczamy, że dołożymy wszelkich starań by owoc naszej pracy zadowolił wszystkich - od biznesmena prowadzącego jakiś biznes po zwykłego złodziejaszka z "ciemniejszej" strony miasta. Przez ostatni czas ten główny wątek prowadzenia swoich postaci oraz reszty co z nimi związane ubiegał się do żmudnej pogoni za pieniądzem i siedzeniem tylko i wyłącznie na duty jakiejś grupy. My pragniemy to zmienić, ale reszty dowiecie się w dalszej części, zapraszamy.

Podstawowy spawn usytuowaliśmy na Little Mexico. Dogodna lokalizacja z pobliskim urzędem, komisariatem oraz bankiem. Jednak żeby nawet w tak banalnym punkcie Was czymś zaskoczyć – pozwolimy sobie przedstawić system spawnu. Wszystkich nas irytuje, gdy postacie bezdomne śmigają drogimi autami, chodzą w garniturach i są właścicielami największych biznesów. Dlatego lekko zmusimy graczy do zakupu mieszkań. Podstawowy spawn to Little Mexico, lecz przez pierwsze 3 godziny. Jeśli w tym czasie nie kupisz mieszkania, to po 3 godzinach będziesz odradzał się w losowych miejscach w Los Santos. Wtedy musisz wydać pieniądze na taksówkę albo iść wiele kilometrów pieszo. Czy nie lepiej zakupić tanie mieszkanko w motelu i zbierać później na własny domek?


Z nowinek dla frakcji. Policja ma teraz dostępny wykrywacz metalu, który aktywuje się po przejściu przez niego z bronią. Dodatkowo wprowadzone zostały szafki policyjne w których podczas patrolu będziecie mogli zostawić swoje rzeczy. Radiowozy też zyskały dodany został system emergency lights mod, dzięki czemu radiowozy czy ambulansy będzie widać i słychać z daleka. Dodatkowo wprowadziliśmy niszczenie się broni palnej, napędzi to rynek broni palnej oraz widoczność broni na postaci dla PD; Jest to dosyć ciekawa opcja, która naprawdę dobrze się prezentuje.

2.png


System narkotyków, miał zostać wprowadzony w poprzednich aktualizacjach, lecz nie wyszło, tym razem wszystko jest już gotowe. Po zażyciu dragów pojawiają się efekty osłabiania, wzrostu siły etc. Dodatkowo dla mniej wprawionych ćpunów możliwe będzie uśmiercenie postaci przez przedawkowanie.

Nowy system BW, który umożliwia poruszanie kamerą wokół swojej postaci oraz możliwość wymiany, która jest przydatna np. przy okradaniu postaci, gdzie dotychczas trzeba było prosić członka ekipy o zdjęcie BW w celu wymiany. Dodatkowo osoby znajdujące się przy nieprzytomnej osobie widzą czas, który pozostał do zakończenia stanu BW.

5.png


Wprowadziliśmy rożne typy paliwa w samochodach, teraz kupując auto możesz wybrać z jakim silnikiem ma być, benzyniak który będzie jeździł szybciej, czy może diesel który będzie miał lepszy start? Twój wybór. Dodatkowo na stacji może zabraknąć teraz paliwa, co za tym idzie kolejną możliwość pracy, każdy z was założyć będzie mógł firme odpowiedzialną za dystrybucje paliwa między stacjami.

16.png
Zmiany zaszły też w systemie zdawania prawa jazdy, od teraz będą dwie części teoretyczny oraz praktyczny– zrezygnowaliśmy z systemu OSK, ponieważ był z nim odwieczny problem, na dzień dzisiejszy zdawanie prawa jazdy będzie odbywać się w urzędzie miasta na drugim piętrze za odpowiednią opłatą. Pojazdy odpowiedzialne za zdawanie zostały teraz odpowiednio oznakowane.


-Logowanie na serwer intro; Jako jedyny projekt oparty na skrypcie xyzzyrp możemy pochwalić się unikalnym, estetycznym intro, którego nie znajdziecie w internecie.

13.png


Wprowadzono system garaży do domków od teraz będzie możliwość pozostawienia samochodu w garażu po przejeździe przez marker.

14.png

Ekwipunek jest chyba jednym z najważniejszych systemów na projektach RolePlay. Możecie tu przechowywać swoje 'fanty' od jedzenia, aż po cenniejsze skarby.17.pngPanel Gracza jest dostępny na forum serwera aby rozpocząć korzystanie z niego wymagane jest utworzenie konta, dzięki któremu zalogujesz się do gry. Oprócz tego zyskasz wiele innych możliwości, takich jak dostęp do naszego serwerowego sklepu premium, podglądu graczy online, panel zarządzania frakcją czy organizacją i wiele więcej.

15.png


• Zablokowano możliwość wysyłania prywatnych wiadomości podczas odsiadki w Admin Jailu.
• Zabezpieczono bankomaty przed bugerami.
• Po sprzedaży trzymanej broni nie widać jej już przy pasku.
• Zaktualizowano salon samochodowy.
• Wyrzucanie i podnoszenie przedmiotów będzie możliwe.
• Podczas wykonywanej czynności będzie informacja nad głową twojej postaci.
• Depozyt w banku nie przyjmie nielegalnych przedmiotów.
• Limit depozytu i bagażnika, nie wrzucisz tam nieskończonej liczby itemów.
• Zmiany w systemie payday.
• Spawn/Unspawn pojazdów.
• Po 5 minutach statusu AFK na służbie – zdejmuje cię automatycznie z duty.
• Dodano żółte papiery pozwalające zmienić nick IC.
• System koszykówki, który jest dobrym rozwiązaniem na zabicie czasu.
• System przesuwania animacji, który pozwala na precyzyjne ustawienie postaci podczas animacji.
• Dodano niszczenie się broni palnej.
• Dodano historie użytkowania pojazdu dla gracza pod komenda veh.log
• Dodano bota który uczy cie sztuki walki
• System frakcji od teraz lider może ustawiać pensje innym oczywiście okreslona przez nas.
• Efekty po narkotykach oraz po otrzymaniu obrażen
• Możliwość malowania spray'em po pojazdach
• i wiele wiele wiecej
:)Co do startu serwera data jeszcze nie znana ale więcej dowiecie się na naszym serwerze Discord.
 
Do góry